Свята Марія везе ленд-ліз в Україну: “Одіссей”, про якого так мало знають

Немає смутних часів без променів радості. Багато волонтерів та активістів всіма силами намагаються створити для нас різні цікавинки та оживити місто. Музеї, громадські організації та різноманітні спілки проявляють всю притаманну їм креативність аби привести щось нове. Ось про приклад такого незламного оптимізму, повідомляє сайт sumski.com, ми і хотіли б вам розповісти.

2 червня 2022 року о 16 годині біля нашої любої Альтанки відбувся цікавий перфоманс. Леонтій Костур презентував свою картину «Свята Марія везе ленд-ліз в Україну». На відвідувачів чекали веселі розмови, екскурсії та живе обговорення. Захід проводився під егідою музею «Причал Одіссея». Цікавим є те, що навіть корінні сумчани далеко не всі знають пор його існування.

Особливості музею

Певно, таємниця криється у тому, що «Причал» трохи схований від людського ока. Музей є маленьким, але надзвичайно цікавим. По суті, це персональна колекція власників, які регулярно їздять на розкопки, радяться з археологами та істориками та збирають цікаві свідчення про наш регіон. Особливість музею полягає у тому, що тут можна не лише дивитися на експонати, але і торкатися їх. У відвідувачів є унікальна можливість потримати у своїх рука наконечники стародавніх стріл та навіть одягнути збрую.

Проте, наш інтерес цієї знахідки виходить навіть не з особливості музейної колекції, а саме соціальної позиції музею. Це заклад, який позбавлений офіціозу, теплий та камерний. З власниками можна попити чай, погомоніти на буденні та актуальні теми та просто обговорити все, що вас цікавить. Простий та людяний – це і є тим, що так відрізняє «Причал Одіссея» від решти музеїв міста.

На своїх сторінках у соціальних мережах вони публікують навчально-пізнавальний матеріал, діляться своїми новинами та оголошують різноманітні заходи, котрі їм вдалося організувати у кооперації з незвичними та цікавими людьми нашого регіону, такими, як той же таки Леонтій Костур. Це не лише про стару історію, але і про тривожну сучасність, про мистецтво, політику та соціум.

Якщо вам не вистачає чогось незвичного у вашому буденному житті, то ми щиро радимо навідатися до «Причалу» та відкрити для себе неординарні сторони нашого регіону. 

Сумська письменниця, яка пише про війну, Олена Макарчук: «Мрію написати про Перемогу»

Книга сумської письменниці, перекладачки, лавреатки не тільки українських, але й  міжнародних літературних конкурсів, волонтерки Олени Макарчук «Листи до Фроди» побачила світ в минулому, 2021...

Свята Марія везе ленд-ліз в Україну: “Одіссей”, про якого так мало знають

Немає смутних часів без променів радості. Багато волонтерів та активістів всіма силами намагаються створити для нас різні цікавинки та оживити місто. Музеї, громадські організації...